Robert Sedmík

sedmik@tyden.cz
fotograf

Fotografii vystudoval na Pražské fotografické škole, kterou jsem ukončil roku 1995. Další tři roky působil ve Svobodném Slově. Roky 1998-2000 strávil fotografováním pro Zemské noviny, následně pracoval v agentuře CPA a časopise Gól. Do vydavatelství Mediacop nastoupil roku 2002.

Entropa v Praze

Výtvarník David Černý ve čtvrtek v centru současného umění DOX v pražských Holešovicích představil provokativní plastiku Entropa, která se stala symbolem českého předsednictví v... více

Kaplický fušuje do módy

Jan Kaplický vytvořil ve spolupráci s českou značkou Leeda kolekci plavek a šatů. Přehlídka se konala v prostorech Meet faktory na pražském Smíchově. více

Trávník v Edenu

Novému stadionu fotbalistů Slavie v Edenu už nechybí to nejpodstatnější pro hru: trávník. S jeho pokládkou se začalo v sobotu krátce po osmé hodině ráno; hotovo má být nejpozději... více

Výškaři Bába a Janků na medaili nedosáhli

Čeští výškaři v olympijském finále v Pekingu medaili nezískali. Jaroslav Bába obsadil šesté místo, Tomáš Janků skončil hned za ním. více

Fanoušci na Euru

Fanoušci z celé Evropy si přijeli Euro hlavně užít. Ve fanouškovských zónách se mohou vyřádit do sytosti. „Více než jen devadesát minut," zní hlavní heslo těchto center fotbalové... více

Václav Klaus ve fotografiích

Nejdříve nadějný volejbalista, pak bankovní úředník a prognostik, od sametové revoluce profesionální politik. To je životní dráha Václava Klause. Dnes se rodák z pražských... více

Nový film Jana Hřebejka pomůže seniorům

Téměř 2000 lidí ve všech sálech pražského multikina Village Cinemas Anděl zhlédly 14. května večer nový film režiséra Jana Hřebejka U mě dobrý. Film vznikl na motivy povídek Petra... více

Slavia je zpátky v Edenu

Slavia Praha se po osmi letech vrátila do vršovického Edenu. Na místě staré tribuny vyrostl za tu dobu zbrusu nový moderní stadion. Sešívaný tým ho včera pokřtil zápasem s... více

Pražské schody odstartovaly

Ve středu 25. června se jel patnáctý ročník Pražských schodů. Do Prahy se tak přesunula současná bikerská elita. Na závod přiletěli esa jako Florian Vogel, Cedrik Ravanel, Roel... více

Češi těsně porazili Švýcary

Fotbalisté Česka vstoupili do evropského šampionátu vítězně; v otevíracím utkání turnaje porazili Švýcarsko 1:0. To je však jediná dobrá zpráva z utkání. Švýcaři totiž byli po... více

Pátá česká medaile

Skifař Ondřej Synek splnil medailový předpoklad. Ve finále závodu skifařů dojel na druhém místě a získal pro Českou republiku třetí stříbro na hrách v Pekingu. Závod vyhrál norský... více

Rozvadov: konec hranic

Česko vstoupilo do schengenského prostoru a fyzické hranice se staly minulostí. Jak vypadaly poslední okamžiky před zrušením hraničních kontrol na nejznámějším přechodu země... více

Architekta Kaplického inspirují ženské křivky

Ženskost a neokázalý luxus spolu s inspirací Paříží, diamanty i pohádkami jako Alenka v říši divů ovlivnily novou českou oděvní kolekci, na jejímž vzniku se podílel slavný... více

Štěpánka Hilgertová v závodě neuspěla

Pro čtyřicetiletou dvojnásobnou olympijskou vítězku skončil její zřejmě poslední finálový závod pod pěti kruhy po chybě na čtvrté brance; neprojela ji, vlna ji převrhla, a než... více

Skokané poprvé bojovali o medaile

Závod na středním můstku se Čechům nevydařil. Roman Koudelka sice skončil v elitní desítce. Ale myslel výš. Deváté místo je pro něj neúspěch. Jakub Janda dokonce nepostoupil do... více